Udal antolamendua

Udal antolamendua

Descripción Organización Municipal

Alkateak eta 12 zinegotzik osatzen dute udala. Aguraingo Udalak honako organo hauek behar ditu: osoko bilkura, tokiko gobernu-batzarra, informazio-batzordeak eta kontuen batzorde berezia. Alkatetza eginkizun betearazleak betetzen dituen organoa da, eta legegintzako eginkizunak Osoko Bilkurari dagozkio. Tokiko gobernu-batzarrak alkateak eta osoko bilkurak eskuordetutako eskumenak gauzatzen ditu.

Udal Korporazio Atala (Udalaren Osoko Bilkura)

Udalbatza

Udalbatzaren deskribapena

Udalbatza honako hauek osatzen dute: alkateak eta 12 zinegotzik:

Korporazio txartelak

  • Ernesto Sainz Lanchares ( Alkatea)

    alkatea@agurain.com

  • Ana María Gorospe Larrea (Zinegotzia)

  • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu (Zinegotzia)

  • Irune Muguruza Mendarte (Zinegotzia)

  • Joaquin Arratibel Segura (Zinegotzia)

  • Mari Sol Iglesias Froufe (Zinegotzia)

  • María Loiti Berasategui (Zinegotzia)

  • Raúl López de Uralde Baltasar (Zinegotzia)

  • Nahiara Gastiain Ciria (Zinegotzia)

  • Jon Gauna Borreguero (Zinegotzia)

  • Oier Arbina Vadillo (Zinegotzia)

  • Bakartxo Bravo Urbina (Zinegotzia)

  • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna (Zinegotzia)

Udalbatzaren atala

udaleko osoko bilkura

Udalaren osoko bilkuraren deskribapena

Udalbatza Alkatea eta 12 zinegotzi osatuko dira:

  • Hileko aldizkakotasuna, oporraldietan izan ezik.

Tokiko Gobernu Batzarraren atala

Tokiko Gobernu Batzarra

Tokiko Gobernu Batzordearen deskribapena

Alkateak eta 3 zinegotzik osatzen dute:

  • Asteko aldizkakotasuna, oporraldietan izan ezik.

Alkatea:

  • Ernesto Sainz Lanchares Jauna (Alkatea)
  • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna (1. alkateordea)
  • Ana María Gorospe Larrea Andrea (2. alkateordea)
  • Dña. Irune Muguruza Mendarte Andrea

Informazio-batzordeen atala

Informazio-batzordeak

Informazio-batzordeen deskribapena

Informazio-batzordeak korporazioko kideek osatzen dituzte, eta ebazteko eskumenik ez duten organoak dira. Osoko bilkuraren erabakipean jarri behar diren gaiak aztertzea edo kontsultatzea dute eginkizun, bai eta alkatearen eta, egoki iritziz gero, eskuordetza duten zinegotzien eskumenekoak diren gaiak aztertzea edo kontsultatzea ere.

Batzordeak hilean behin egingo dira, oporraldietan izan ezik.

Informazio-batzordeen txartelak

  • Ogasun, Ondare, Langile eta Zerbitzuen Batzordea, Kontuen Batzorde Berezia

    Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares Jauna

    Izenburuak:

    • Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
    • Ana María Gorospe Larrea Andrea
    • Marisol Iglesias Froufe Andrea
    • Raúl López de Uralde Baltasar Jauna
    • Jon Gauna Borreguero Jauna

    Ordezkoa:

    • María Loiti Berasategui Andrea
    • Joaquin Arratibel Segura Jauna
    • Irune Muguruza Mendarte Andrea
    • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna Jauna
    • Naiara Gastiain Ciria Andrea

    Oharra. Kontuen Batzorde Berezia Ogasun, Ondare, Langile eta Zerbitzuen Batzordean agertzen diren pertsona berberek osatuko dute.

  • Hirigintza, Ur, Ingurumen eta Herritarren Babeserako Batzordea.

    Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares Jauna

    Izenburuak:

    • Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
    • Irune Muguruza Mendarte Andrea
    • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
    • Naiara Gastiain Ciria Andrea
    • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna Jauna

    Ordezkoa:

    • María Loiti Berasategui Andrea
    • Joaquin Arratibel Segura Jauna
    • Ana María Gorospe Larrea Andrea
    • Jon Gauna Borreguero Jauna
    • Raúl López de Uralde Baltasar Jauna
  • Enplegu, Prestakuntza, Merkataritza eta Turismo Batzordea

    Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares Jauna

    Izenburuak:

    • Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
    • Ana María Gorospe Larrea Andrea
    • Marisol Iglesias Froufe Andrea
    • Raúl Lopez de Uralde Baltasar Jauna
    • Bakartxo Bravo Urbina Andrea

    Ordezkoa:

    • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
    • Joaquin Arratibel Segura Jauna
    • María Loiti Berasategui Andrea
    • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna Jauna
    • Naiara Gastiain Ciria Andrea
  • Euskara, Hezkuntza eta Kultura Batzordea

    Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares Jauna

    Izenburuak:

    • Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
    • Irune Muguruza Mendarte Andrea
    • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
    • Bakartxo Bravo Urbina Andrea
    • Oier Arbina Vadillo Jauna

    Ordezkoa:

    • María Loiti Berasategui Andrea
    • Joaquin Arratibel Segura Jauna
    • Marisol Iglesias Froufe Andrea
    • Naiara Gastiain Ciria Andrea
    • Raúl López de Uralde Baltasar Jauna
  • Gizarte Zerbitzuen, Berdintasunaren eta Aniztasunaren Batzordea

    Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares Jauna

    Izenburuak:

    • Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
    • Ana María Gorospe Larrea Andrea
    • Irune Muguruza Mendarte Andrea
    • Naiara Gastiain Ciria Andrea
    • Jon Gauna Borreguero Jauna

    Ordezkoa:

    • Marisol Iglesias Froufe Andrea
    • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
    • María Loiti Berasategui Andrea
    • Raúl López de Uralde Baltasar Jauna
    • Oier Arbina Vadillo Jauna
  • Kirol eta Gazteria Batzordea

    Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares Jauna

    Izenburuak:

    • Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
    • María Loiti Berasategui Andrea
    • Joaquin Arratibel Segura Jauna
    • Oier Arbina Vadillo Jauna
    • Bakartxo Bravo Urbina Andrea

    Ordezkoa:

    • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
    • Marisol Iglesias Froufe Andrea
    • Ana María Gorospe Larrea Andrea
    • Raúl López de Uralde Baltasar Jauna
    • Jon Gauna Borreguero Jauna

Kide anitzeko organoen atala

Kide anitzeko organoak

Kide anitzeko organoen deskribapena

Udalaren ordezkariak hainbat erakundetan edo kide anitzeko organoetan.

 

UE-49.1 "CURTIDOS-HARRESI" EGIKARITZE-UNITATE ETENAREN HITZARMEN-BATZARRA"

  • Ernesto Sainz Lanchares jauna, udalbatzako alkate gisa.

 

ARABAKO LAUTADAKO KUADRILLA

  • Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Ana María Gorospe Larrea Andrea
  • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
  • Maria Loiti Berasategui Andrea
  • Raúl Lopez de Uralde Baltasar Jauna
  • Nahiara Gastiain Ciria Andrea
  • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna Jauna

 

ENTZIA PARTZUERGOA

  • Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Joaquin Arratibel Segura Jauna
  • Ana María Gorospe Larrea Andrea
  • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna Jauna

 

ITURRIETA PARTZUERGOA

  • Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Joaquin Arratibel Segura Jauna
  • Ana María Gorospe Larrea Andrea
  • Marisol Iglesias Froufe Andrea
  • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna Jauna
  • Raul Lopez de Uralde Baltasar Jauna

 

ANITURRI INSTITUTOA

  • Izenburuak.- Maria Loiti Berasategui Andrea
  • Ordezkoa.- Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna

 

LOPE DE LARREA IKASTOLA

  • Izenburuak.- Irune Muguruza Mendarte Andrea
  • Ordezkoa.- Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna

 

LAUTADA IKASTOLA

  • izenburuak .- Bakartxo Bravo Urbina Andrea
  • Ordezkoa .- Raúl Lopez de Uralde Baltasar Jauna

 

HAURRESKOLAK PARTZUERGOA

  • Izenburuak.- Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Ordezkoa.- Ana María Gorospe Larrea Andrea

 

EUDEL

  • Izenburuak.- Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Ordezkoa.- Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna

 

CONSORCIO DE AGUAS “URBIDE” PARTZUERGOA

  • Izenburuak.- Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Ordezkoa.- Irune Muguruza Mendarte Andrea

 

ADR LAUTADA/NEKAZAL GARAPENERAKO ELKARTEA

  • Izenburuak.- Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Ordezkoa.- Ana María Gorospe Larrea Andrea

 

RESIDENCIA DE ANCIANOS/AGURAINGO ERRESIDENTZIA

  • Izenburuak.- Irune Muguruza Mendarte Andrea
  • Ordezkoa.-Ana María Gorospe Larrea Andrea

 

EUSKALFONDOA

  • Izenburuakr.- Ernesto Sainz Lanchares Jauna
  • Ordezkoa.- Irune Muguruza Mendarte Andrea

 

GIZARTE EKINTZAKO BATZORDEA

Izenburuak:

  • Irune Muguruza Mendarte Andrea
  • Nahiara Gastiain Ciria Andrea

Ordezkoak:

  • Ana María Gorospe Larrea Andrea
  • Jon Gauna Borreguero Jauna

 

EUSKARA BATZORDE BEREZIA/h3>

  • Irune Muguruza Mendarte Andrea
  • María Loiti Berasategui Andrea
  • Oier Arbina Vadillo Jauna
  • Joseba Legarda Jauna
  • Bertso Eskola
  • AEK
  • Berbalagun
  • Lautada Ikastola
  • Lope de Larrea
  • Instituto Aniturri
  • Galzar Elkartea
  • Guraso Elkarteak

 

Kulturaren Kontseilu Sektoriala

Presidentea: Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna (Kulturako zinegotzia)

Izenburuak:

  • María Loiti Berasategui Andrea
  • Oier Arbina Vadillo Jauna

ordezkoak:

  • María Loiti Berasategui Andrea
  • Joaquín Arratibel Segura Jauna
  • Nahiara Gastiain Ciria Andrea

Baliabideen arduradun teknikoak

  • Liburutegi
  • Musika eskola
  • Jolastoki
  • Gazteleku

Udal Enpresa Publikoaren Atala

Udal enpresa publikoa

Udal enpresa publikoaren deskribapena

Sociedad Urbanística Municipal LUR LAUTADA XXI, S.A.:

Batzarra:

  • Presidentea: Ernesto Sainz Lanchares
  • Ana María Gorospe Larrea
  • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu
  • Irune Muguruza Mendarte
  • Joaquin Arratibel Segura
  • Mari Sol Iglesias Froufe
  • María Loiti Berasategui
  • Raúl López de Uralde Baltasar
  • Nahiara Gastiain Ciria
  • Jon Gauna Borreguero
  • Oier Arbina Vadillo
  • Bakartxo Braco Urbina
  • Francisco Javier Saez de Urabain Ruiz de Gauna

LUR LAUTADA XXI, S.A. sozietateko kontseilariak

  • Presidentea: Ernesto Sáinz Lanchares Jauna
  • Idazkaritza: Ana María Gorospe Larrea Andrea
  • Rubén Ruiz de Eguino López de Guereñu Jauna
  • Enrique Gainzarain Orive Jauna

Egoitza elektronikoa